Kostel sv. Michaela archanděla v Děčíně – Krásném Studenci

„zbořený kostel“

Historie kostela

Kostel byl postaven stavitelem Janem Václavem Koschem v letech 1787/8. Po vyhnání německého obyvatelstva pod druhé světové válce se zde postupně přestalo sloužit a kostel pustnul. Nyní je spravován z Děčína-Podmokel.

Obnova kostela

V roce 2000 se započalo s opravou věže a střešní krytiny. Později došlo k zavedení elektrického proudu a odbíjení času. V roce 2020 byla ukončena dlouhodobá oprava okenních vitrají. Mše svaté se zde slouží v sobotu, která je nejblíže svátku patrona kostela (3. prosince).

Děčín – Krásný Studenec

v místě kostela dnes dětské hřiště
(konečná zastávka MHD č. 210)

GPS: 50.7631764N, 14.1595022E

© Římskokatolická farnost Děčín IV – Podmokly, 2024
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!